Krynica-Zdrój Tourist Service

notebook (0)
    
Home Page » Attractions in the city » Historic buildings Krynica-Zdrój » Stare Łazienki Mineralne
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

What is worth seeing?

 
 

Recommended accommodation

 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy-Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Stare Łazienki Mineralne

address
Stare Łazienki Mineralne
Leona Nowatorskiego 9/4
33-380 Krynica-Zdrój
contact
tel.

category
Historic buildings,
 
Stare Łazienki Mineralne
View the photo gallery
 

Stare Łazienki Mineralne są budynkiem pochodzącym z lat 1863-1866. Zostały wybudowane z inicjatywy ojca polskiej balneologii Józefa Dietla. Są one jednym z najstarszych obiektów zabytkowych w Krynicy-Zdroju i znajdują się na początku krynickiego deptaku. W czasach swej świetności uznawane były za jedne z najbardziej nowoczesnych obiektów tegoż rodzaju w skali światowej. Łazienki Mineralne były dawniej miejscem, gdzie przybywający kuracjusze mogli zażywać wspaniałych kąpieli w wodach mineralnych i borowinach. Kąpiele te były podstawą terapii leczniczych, jakie stosowano w uzdrowisku.

W budynku Łazienek Mineralnych zlokalizowane były 72 pokoje wraz z 82 wannami, w których brano lecznicze i bardzo relaksujące jednocześnie kąpiele. Dodatkowo w obiekcie mieściło się 6 kabin borowinowych, dwie kabiny parowe i faliste. Piętro Łazienek zajęte było przez pokoje przeznaczone dla przyjezdnych kuracjuszy.

Z biegiem lat Łazienki Mineralne zaczęły tracić swój niezwykły urok, przestano się nimi interesować i popadły w straszną ruinę. Zamiast zdobić wejście do głównej alei spacerowej uzdrowiska, już na początku powodowały niesmak. Na szczęście zostały w końcu odnowione i obecnie znów przyciągają swym niebywałym pięknem, a ponadto licznymi atrakcjami wewnątrz. Tam gdzie dawniej zlokalizowane były gościnne pokoje, w tej chwili mieszczą się między innymi gabinety odnowy biologicznej, salony kosmetyczny i fryzjerski, solarium i gabinety analityczne, które pracują dla szpitala uzdrowiskowego oraz sanatoriów.

Ogromną atrakcją jest również grota solna, która została stworzona z soli pochodzącej z Morza Martwego, Czarnego i Czerwonego, a ponadto sól z rodzimych złóż iwonickich i kłodawskich. Odbyć tutaj można wspaniałe lecznicze i relaksujące seanse, które bardzo pomagają w leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego, chorób dermatologicznych, stanów nerwicowych. Powietrze jest mocno nasycone jodem, a wewnątrz panuje stała temperatura i wilgotność. Seans w grocie solnej może odbyć również każdy, kto czuje się osłabiony i zmęczony. Zabieg taki trwa 45 minut i oczywiście polega on na wdychaniu powietrza z jonami soli.

Jaskinia solna jest czynna codziennie od 10.00 do 20.00. Ostatni seans rozpoczyna się 19.00.

comments
 
In the vicinity
 
 
 
 
For a weekend
Conferences, trainings
Integration events
For active people
With family
more »
 

Weather in Krynica-Zdrój

temp.
0 °C
rain 0.0 cm
snow 0.0 cm
wind 0 kmph
  details »
 
 

Statistics


guests online: 4
todays visitors: 210
total visits: 1294092
from: 2012-05-30
generation time: 0.15
 
 

See also


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
All rights reserved.
Krynica-Zdrój - we present hotels, accommodation, spa, attractions and much more...
Hotelisko.pl